دسته بندی ها


برنامه نویسی #c

در حال دریافت...

این دوره به صورت (حضوری/آنلاین) برگزار میشود

 

C#

C# یک زبان برنامه‌نویسی شی گرا، ساده است که توسط شرکت Microsoft عرضه شده است. .NET Foundation این پروژه‌ی متن‌باز (Open Source) را مدیریت می‌کند.
C# یک زبان برنامه‌نویسی شی گرا و کامل است که به برنامه‌نویسان این امکان را می‌دهد اپلیکیشن‌هایی کراس‌پلفترم (cross-platform) برای پلتفرم‌های ویندوز، تحت وب و موبایل بنویسند. می‌توانیم برنامه‌های C# را در سیستم‌عامل‌های لینوکس، ویندوز، iOS و اندروید بنویسیم.

C# یک زبان برنامه‌نویسی مدرن است. می توانیم از آن برای نوشتن برنامه‌های نرم‌افزاری مدرن امروزی استفاده کنیم.
از C# می‌توانیم برای توسعه‌ی انواع مختلف اپلیکیشن‌ها استفاده کنیم: برنامه‌های کلاینت ویندوز، کامپوننت‌ها (component) و کتابخانه‌ها (library)، سرویس‌ها (service) و APIها، اپلیکیشن‌های تحت وب، برنامه‌های موبایل، اپلیکیشن‌های ابری و بازی‌های ویدیوئی.

Microsoft از دو فریمورک توسعه‌ی نرم‌افزار پشتیبانی می‌کند، فریمورک .NET و .NET Core. فریمورک .NET برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌های ویندوز و تحت وب در سال 2001 منتشر شد.


 

کاربرد سی شارپ

با زبان سی شارپ چه برنامه‌هایی می‌توانیم بنویسیم؟ تقریباً می‌توانیم بگوییم که زبان c# یک زبان برنامه‌نویسی همه‌کاره است، و ما هر نوع برنامه‌ای را می‌توانیم با این زبان توسعه دهیم.
برنامه‌هایی مثل: وب‌سایت، اپلیکیشن‌های دسکتاپ، بازی‌های کامپیوتری برای انواع سیستم‌عامل، اپلیکیشن‌های اندروید، ios ، برنامه‌نویسی برای تلویزیون و ساعت‌های هوشمند، حتی با زبان سی شارپ می‌توانیم برای هوش مصنوعی هم برنامه‌نویسی انجام دهیم.


 

این زبان چقدر گسترده است و چه کاربردهایی دارد؟

زبان برنامه‌نویسی سی شارپ قابلیت این را دارد که یک چرخه کامل از محصولات برنامه‌نویسی و نرم‌افزاری را داشته باشد. این زبان در ساخت وب‌سایت و نرم‌افزارهای موبایل کاربرد دارد و به دلیل همین کاربرد گسترده، برای ساخت پشت‌صحنه یک نرم‌افزار موبایلی دارد. به طور مثال، نرم‌افزارهای شرکت‌های مختلف اینترنتی را می‌توان در موبایل خود داشته باشیم و از طریق آن‌ها با شرکت‌ها ارتباط برقرار کرده و محصول موردنظر خود را سفارش دهیم.

 

محتوای دوره

مجموع: 0 مبحث کل ساعت: 00:00:00

هنوز هیچ درسی منتشر نشده است.

برای ثبت دیدگاه ابتدا ثبت نام کنید

پرسش و پاسخ

هیچ پرسش و پاسخی ثبت نشده است